loading spinner

Odpływ ściekowy nieśmierdzący - czyli nasze potrzeby zawarte w jednym zdaniu

Odpływ ściekowy nieśmierdzący - czyli nasze potrzeby zawarte w jednym zdaniu

Różnorodność kratek - mętlik w głowie i problem z wyborem

Na rynku pojawiaja się różne modele kratek ściekowych, odwodnień, odpływów do kanalizacji. Wszystkie z niech mają określone parametry, cechy charakterystyczne, są wykonywane ze stali nierdzewnej - te najbardziej higieniczne, z plastiku - te tanie i lekkie, z żeliwa, etc. Podobnie jest z innymi produktami i urządzeniami, z którymiu spotykamy się na co dzień. Dajmy na to - pralka - może być przeznaczona do prania 8 kg, 7 kg itd. ; może mieć program ecobubble, specjalne otwierane drugie drzwiczki dla zapominalskich... Modeli także jest naprawdę sporo, ale tak naprawdęchodzi nam głównie o funkcję piorącą...Prawda? Nie do końca.

Otóż, istnieje znane powiedzenie, że zarówno drogi jak i tani zegarek pokazują czas, jednak luksusowe zagarki wciąż mają swoich miłośników. Podobnie jest z samochodami - jednak nasz wybór nie musi być kierowany tylko luksusem, ale np. większym bezpieczeństwem jazdy.

Widzimy, że niemal wszystkie produkty mają szereg opcji do wyboru, aby jak najlepiej dopasować je do naszych oczekiwań.

Kratki ściekowe także mają wiele rodzajów.

Czym powinniśmy się kierować w wyborze dobrej kratki ściekowej?

1. Podstawowa funkcjonalność- tj. odprowadzanie wody do kanalizacji zgodnie z naszymi potrzebmi - duże porzeby = duża przepustowość kratki, małe = mała przepustowość.

2. Brak przykrych zapachów - "nieśmierdząca" kratka ściekowa to jedno z głównym oczekiwań wszystkich Klientów. Pamiętajmy, że dobry syfon zapewnia zachowanie funkcji niedopuszczania przykrych zapachów do wnętrza łazienki, magazynu, kuchni - pomieszczenia, w którym znajduje się kratka ściekowa.

3. Materiał wykonania kratki ściekowej - stal nierdzewna to najlepszy materiał do zapewnienia pełnej higieny  zwłaszcza w branżach gastronomicznej.

4. Rodzaj odpływu - poziomy (boczny) lub pionowy - należy wiedzieć jak mamy podpiąć się do systemu kanalizacji.

5. Klasa obciążenia kratki ściekowej - czyli co będzie najeżdżać potencjalnie na dany odpływ. Na tej podstawie dobieramy również ruszt przykrywający kratkę ściekową.

6. Cena kratki ściekowej - powinniśmy wiedzieć jakie są normy sanitarne, które są wymagane w danej inwestycji i  następnie starać się wybrać kratkę w korzystnej cenie. Jednak pamiętajmy - WAŻNE>>> na rynku odwodnień pojawiają się także podróbki oryginalnych rozwiązań - czesto dokumentacja techniczna tych rozwiązań jest niekompletna (!) Może to powodowac problemy przy odbiorze inwestycji lub problemy i awarie z stystemem kanalizacji w przyszłości. Takie podróbki moga się pojawiać nawet w sprawdzonych hurtowniach sanitarnych, dlatego zawsze pytajmy o producenta, pełną dokumentację na wszystkie elementy wpustu.  Dlatego warto wybierać sprawdzonych producentów, którzy od lat działają w branży. Wyjątkowo niskie ceny powinny wzbudzić naszą czujność i "zaświecić" żółtą lampkę. Co więcej nazwy produktów bardzo zbliżone do nazw oryginalnych produktów producentów także powinny dać nam do myślenia. Bo przecież nie chcemy montować podróbek, które są niewiele tańsze od oryginałów i nie mają dokumentacji pełnej.

7. Czas dostawy - jest on często kluczowym wyznacznikiem wyboru kratki ściekowej. Prace na budowie muszą iść przecież zgodnie z planem. Dlatego świetnym rozwiązaniem w wypadkach pilnych zamówień są właśnie sklepy internetowe z kratkami ściekowymi - klikasz >>>> i gotowe!

"Wolałbym na żywo dotknąć kratkę ściekową przed zakupem" - czyli obawy przed zakupem online kratki ściekowej. Czy słuszne?

Często słyszy się, że towar - bluzka, buty, elektronika lepiej kupować osobiście - można wszystkiego dotknąć i wypróbować. Otóż, jest prawdą, że empiryczne zetknięcie z produktem jest bardziej naturalne. Jednak ten problem został juz rozwiązany regulaminem sprzedaży w Internecie w sklepach internetowych.

Obawy przed internetowym zakupem kratki ściekowej są naprawdę niepotrzebne - każdy sklep spokojnie wymieni kratkę na inny model w razie potrzeby. Co więcej, w dobrych sklepach internetowych mamy system przeglądania zdjęć produktu tzw. zooming in - z możliwością powiększania produktu na monitorze po najechaniu na niego kursorem myszki. Znacznie ułatwia to wybór odpowiedniego produktu, pozwala na przybliżenie detali produktu. W sklepie jest dokładny opis parametrów kratki ściekowej, zdjęcia akcesoriów wewnątrz wpustu podłogowego i możliwość samodzielnego wyboru rusztu przykrywającego. Jest to duży postęp w zakupach nierdzewnych kratek ściekowych, króre przeważnie były nabywane na zamówienie lub po kontakcie z handlowcami. Tutaj profesjonalne sklepy, jak nasz - oferują także konsultację z działem technicznym, co doskonale zastępuje rozmowy z handlowcem.

Wystarczy tylko zadzwonić, aby skonsultować wybór - szybko, łatwo i w każdym miejscu i w dogodnych porach dla Klienta >>> tel . +48 511-098-312

Zostaw odpowiedź