loading spinner

Kratka ściekowa z zestawem akcesoriów czy bez?

Kratka ściekowa z zestawem akcesoriów czy bez?

Kratki ściekowe mogą był 1-modułowe lub 2-modułowe. Kratka jednoczęściowa ma korpus złożony tylko z jednej części właściwej, natomiast kratka dwuczęściowa ma korpus złożony z dwóch części z dolnej z kołnierzem i górnej.

Do tego zawsze dochodzą porzy każdym zakupie akcesoria.

Akcesoria - najlepiej w zestawie.

Zwykle kratki ściekowe są dostarczane Klientom z zestawem niezbędnych akcesoriów - sitek, koszy osadczych, syfonów i rusztów przykrywających.

Producent dobrze wie jaki rodzaj syfonu i osadnika dobrać do wybranej przez nas kratki ściekowej, dlatego dołącza je w zestawie. Dzięki temu akcesoria dopełniają pracę kratki i usprawniają jej funkcjonalność.

Na co mamy wpływ?

Oczywiście na wybór rusztu przykrywającego, ale i tutaj czasami producent zaleca ostrożność, bo nie wszystkie ruszty nadają się pod ruch wózków widłowych, etc.

Czy można zamówić kratki ściekowe bez akcesoriów?

Producenci zwykle odwodzą od takich pomysłów, chyba że wymaga tego sytuacja na budowie - wówczas korpus wpustu na specjalne zapytanie można zamówić  osobno.

Dzięki temu wszystko działa jak jedna wielka całość i dobrze spełnia swoją funkcję.

Same akcesoria? Czemu nie!

Wyposażenie kratek jak najbardziej jest łatwo dostępne w naszych sklepach internetowych, na zapytanie mailowe, telefoniczne. Bez problemu wymienią Państwo każdy wyciągalny element kratek ściekowych.

Dlaczego warto stosować akcesoria ze stali nierdzewnej?

Warto wiedzieć, że pomysły zamówienia jedynie korpusu nierdzewnego i dopełnienie go plastikowymi akcesoriami nie są dobrym pomysłem, jeżeli kratka ściekowa ma spełniac standardy i wymagania higieniczne. Pozorna oszczędność może łatwo zamienić się w ogromny problem z zapewnieniem higiemy w pomieszczeniu i i problemami sanitarnymi. Dlatego tez warto stosować akcesoria - sitka, kosze osadcze, koszyki osadcze, syfony ze stali nierdzewnej.

Zostaw odpowiedź