loading spinner

Śmierdzący problem w łazience i toalecie

Śmierdzący problem w łazience i toalecie

Bardzo często mamy do czynienia z problemem przykrych zapachów z toalety i łazienki. Ten problem bardzo niesłusznie jest wstydliwym tematem przez co jeszcze trudniej rozpoznać przyczyny problemu.

Czy zawsze przyczyną jest nieutrzymywanie prawidłowej higieny w łazience?

Otóż, nie. Bardzo często problem ten występuje w zadbanych, czystych toaletach i sanitariatach. Jednak pomino używania odświeżaczy w łazienkach, czyszczenia powierzchni, posadzek - problem ten nie znika.

Co może być przyczyną?

1. Źle podpięta kanalizacja, złe napowietrzenie kanalizacji, brak wentylacji.

2. Wysychające syfony mokre, które powinny być naturalną blokadą wodną od przykrych zapachów.Należy sprawdzić jaki jest poziom lustra wody w syfonie, a w przypadku braku wody - zalanie syfonu.

3. Źle podpięta woda do maszyny piorącej. Z pralki lub z węża także mogą wydobywać się przykre zapachy.

4. Otwory i szczeliny przy kratkach ściekowych i odwodnieniach. Kratki ściekowe powinny być dobrze uszczelnione przy rantach przy pomocy masy uszczelniającej - silikonu.

Kiedy wezwać fachowca?

Fachowca niektórzy wzywają bez wcześniejszego rozeznania problemu. Warto jednak samemu sprawdzić jaka jest przyczyna odoru w łazience, aby móc wezwać odpowiedniego specjalistę.

W pzrypadku źle podpiętej kanalizacji - fachowca należy wezwać jak najszybciej, bo źle podpięta kanalizacja może być przyczyną "cofek" nie tylko zapachów, ale i treści rur kanalizacyjnych.

Zostaw odpowiedź