loading spinner

Efektywne odprowadzanie wody z tarasu

Efektywne odprowadzanie wody z tarasu

Zdarza się też, że pojawiają się charakterystyczne zastoiska wody na posadzce. Z biegiem czasu może dojść ponadto do zawilgocenia ścian budynku, co finalnie doprowadzi do pojawienia się pleśni w jego wnętrzu. Dlatego tak ważne jest efektywne odprowadzanie wody z tarasu!

Jak wykonać odwodnienie tarasu lub balkonu?

Jeśli chodzi o odwodnienia balkonowe i tarasowe, dobrym wyborem są kanały szczelinowe. Ich przepustowość jest jak najbardziej wystarczająca w przypadku tarasu w domu jednorodzinnym. Taki kanał szczelinowy, o ile zostanie prawidłowo zamontowany, będzie skutecznie odprowadzał nie tylko wodę opadową, lecz także skraplającą się wilgoć. Odwodnienia tarasowe, odprowadzając wodę, uniemożliwiają deszczówce wnikanie w konstrukcję tarasu – dzięki temu można uniknąć kosztownych remontów.

Wykonując odwodnienie liniowe na tarasie, warto postawić na komponenty i materiały najwyższej jakości, aby system odwadniający był maksymalnie skuteczny. Bardzo ważna jest wylewka betonowa ze spadkiem w kierunku odpływu szczelinowego, który pozwala wodzie swobodnie spływać do kanału. Ponadto należy zadbać o odpowiednią hydroizolację tarasu. Istotne jest oczywiście wyznaczenie właściwej pozycji odpływu – powinien być on najniższym punktem systemu. Odwodnienie szczelinowe może być montowane zarówno skrajnie, jak i centralnie.

Kanały Alu slotDRAIN – odwodnienia tarasowe z aluminium

Kanały szczelinowe przeznaczone do montażu na tarasie i balkonie przychwytują wodę i odprowadzają ja w bezpieczny sposób. Obecnie można zdecydować się na odwodnienia balkonowe z różnych materiałów. Do popularnych rozwiązań zaliczają się nowoczesne odwodnienie aluminiowe.

Aluminium to lekki metal, który zwraca uwagę swoją charakterystyczną szarosrebrzystą barwą. Warto zaznaczyć, że metal ten jest bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne,  ponadto cechuje się wysoką odpornością na korozję.

Przykładem nowoczesnych odwodnień tarasowych z aluminium są kanały Alu slotDRAIN – to produkt KMB, który powstał w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie klientów funkcjonalnymi i ekonomicznym rozwiązaniami. Kanały te wykonane są z ekstrudowanego aluminium o wysokiej jakości. Co istotne, każdy kanał wykonany został z jednego kawałka metalu. Systemy Alu slotDrain pokryte są anodyzowaną warstwą, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i odporne na korozję. Firma KMB jest otwarta na nowe wyzwania, dlatego też widoczne elementy systemu odwadniającego mogą zostać spersonalizowane. Minimalistyczny design sprawia, że odwodnienia Alu SlotDrain pasują do każdej aranżacji.

Jeśli szukasz niezawodnych odwodnień tarasowych, dobrze trafiłeś! Kanały Alu slotDRAIN to ekonomiczne rozwiązanie, które efektywnie odprowadza wodę, nawet po intensywnych opadach. Ponieważ woda odprowadzana jest szybko i sprawnie, taras jest gotowy do użytku od razu po deszczu.

Zostaw odpowiedź