loading spinner

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą kratek ściekowych?

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą kratek ściekowych?

Kratki ściekowe, studzienki kanalizacyjne, włazy nierdzewne i żeliwne - te wszystkie elementy są bardzo często rozkradane nawet w biały dzień. Złodzieje liczą na łatwy zysk w ogóle nie myśląc o konsekwencjach swoich wystepków.

Kradzież kratki ściekowej, brak studzienki kanalizacyjnej - czy te sytuacje są naprawdę niebezpieczne?

Jak najbardziej tak. Kanalizacja nie posiadajaca zamknięcia odpływu w postaci kratki ściekowej, a wprzypadku nierdzewneych wpustów także wyposażenia wewnętrznego kratki - tj. sitka, syfonu - grozi poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, a w skrtajnych przypadkach nawet śmiercią. Małe zwierzęta oraz dzieci i starsi są najbardziej narażeni na niebezpeiczeństwo. Dzieci ze względu na małe rozmiary i ryzyko upadku do wnętrza tunelów i rur, zaś osoby starsze na duże ryzyko poważnych złamań, które nie regenerują się tak szybko i stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Jak zapobiegać kradzieżom kratek ściekowych?

Na pewno należy sprawe nagłaśniać. Ludzie powinni zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa kradzieży wykończeń kanalizacji. Jednak edukacja jest tylko półśrodkiem. Powinniśmy się raczej zabezpieczyć fizycznie od takich kradzieży.

Kratki ściekowe z systemem zabezpeiczeń na specjalne zamówienie Klienta - to najlepsze rozwiązanie w imię zasady: "Przezorny zawsze ubezpieczony".

Co zawiera zestaw kratki ściekowej z zabezpieczeniem przed kradzieżą?

Kratka ściekowa posiada zabezpieczenie przed kradzieżą, które wymaga co najmniej kilkudziesięciu minut na "rozpracowanie" nawet przez najbardziej upartego złodzieja. Osoby zawłaszczające sobie mienie najczęsciej nie przechodzą "próby" i zwyczajnie rezygnują z kradzieży tego modelu kratki ściekowej. Ze względu na zabezpieczenia nie będziemy szczegółowo omawiaćcałego systemu zabezpieczeń.

Dlaczego złodzieje tak często kradną właśnie kratki ściekowe?

Pamiętajmy, ze kradzieże zdarzają się niezwykle często i dotyczą nie tylko kratek ściekowych, ale wszystkich niemal rzeczy i produktów, które znajdują się w przestrzeni publicznej.

Halogeny w windach, lustra, rowery na klatkach schodowych, a nawet przetwory z komórek lokatorskich i piwnic... Lista jest naprawdę długa. Jednak kratki ściekowe żeliwne i ze stali nierdzewnej cieszą się dużą popularnością wśród złodziei, ponieważ w skupie złomu bardzo łatwo sprzedac takie elementy.

Jak powinniśmy się zachować po kradzieży kratki ściekowej?

Przede wszystkim zabezpieczyć wlot do kanalizacji, aby nikt nie zrobił sobie krzywdy i odpowiednio oznaczyć pachołkiem ostrzegawczym. Jak najszybciej zawiadamiamy policję, ponieważ wówczas mamy szansę na odzyskanie kradzionej kratki. Następnie warto zastanowić się czy zamontować kratki ściekowej specjalnej z zabezpieczeniami przed kradzieżą.

Gdzie zakupić kratkę ściekową z zabezpieczeniem przed kradzieżą?

Jest to kratka ściekowa specjalna, zatem należy złożyć zamówienie poprzez e-mail w naszym sklepie internetowym.

Zostaw odpowiedź