loading spinner

Czym przepychać niedrożną kratkę ściekową?

Czym przepychać niedrożną kratkę ściekową?

Wiekszość kratek ściekowych posiada akcesoria do wyłapywania większych, atałych odpadów - piór w zakładach drobiowych, mięsa - w ubojniach, resztek pożywienia w kuchniach restauracyjnych. Do tego służy wyposażenie w postaci koszy osadczych lub specjalnych sitek zbierających. Pomimo tego rury kanalizacyjne i kratki ściekowe czasami ulegają zapychaniu nieczystościami stałymi.

Jak dochodzi do niedrożności kanalizacji?

Otóż, praca w szybkim tempie, duży obrót produktami naturalnie sprawiają, że pracownicy nie są w stanie do końca użytkować kratek ściekowych zgodnie z zaleceniami producenta.

Wówczas do kratek ściekowych i systemu kanalizacji mogą przedostawać śię większe odpady, które niestety zapychaja kanalizację.

Jak udrożnić kanalizację?

Często słyszymy, aby po prostu wlać środek udrożniający rury i "po kłopocie". Niestety, często kłopoty dopiero nadchodzą. Bowiem, jeśli nasze kratki ściekowe są wykonane ze stali nierdzewnej to takie żrące środki mogą tylko spowodować korozję i rdzewienie... Zatem , najbezpieczniejszym sposobem jest po prostu użycie "żmijki" i manualne wyłowienie zalegających odpadów.

Czy przepychanie rur zawsze jest koniecznością?

Jeśli dbamy rzetelnie, aby nasz kosz osadczy był regularnie opróżniany to wówczas nie powinno dochodzić do przedostawania się stałych odpadów do głębszych warstw kanalizacji.

Czego nigdy nie robić pod żadnym pozorem?

Czasami użytkownicy kratek ściekowych dla "ułatwienia" przelewu ścieków wodnych na stałe wyciągają, pozbywają sie koszyka osadczego, sitka. To duży błąd, ponieważ dwukrotnie zwiększa się ryzyko niedrożności rur bez takiej blokady wewnątrz kratki ściekowej. Zdarza się, że zapominamy po czyszczeniu kratki ściekowej włożyć ponownie sitko/ kosz osadczy. Jednak kiedy zorientujemy się - nalezy jak najszybciej włożyć w wyznaczone miejsce kratki śicekowej sitki lub kosz osadczy.

Zostaw odpowiedź